søndag 29. januar 2017

Vognteppe

  Vankritekk

  Teki muster kujunes kudumise käigus, natuke Mariust, kaheksakanda ja muid täppe. Harutamist tuli ka ette, sest ma ei kavandanud midagi paberile. Tuli kuidas tuli ja kui tundus, et värvid peaks vastupidi olema, siis harutasin ja kudusin vastupidi. 

  Teki mõõdud 65x85

  Lõng: Hot Socks Pearl. Koostis: 75% meriinovilla, 20% polüamiidi, 5% kashmiiri, 50 g ja 200 m. 

  Kudusin 2,5 mm varrastega. Lõnga ostsin Tartust Vikkeli lõngapoest ja selle lõnga kasuks langes otsus otse poes, kui nägin imelist värvigammat. Otsisin just selliseid mahedaid toone, mitte kärtsroosat ja salatirohelist. 
  Lõnga kogus tekile: Ostsin halli, tume halli, roosat, lillat- kõiki 2 tokki. Valge ostsin ka, aga see jäi kasutamata. Hele hallist jäi üle umbes meeter :). Kaaludes ära jäägi, siis tekile kulus lõnga umbes 300g. 


  Väljas on talv ja pisibeebi magab soojas kotis ja vankri katte all, siis tekk leiab kasutust vaid iluasjana.
  Seda teki ääre pilti vaadates, jään vastuse võlgu, millise vardaga ma selle kudusin!? Äkki oli 2mm? Äraproovitud nipp, ripskude tuleb kududa peenema vardaga, muidu jääb imelikult kohev ja lokkima.Ja nüüd see pilt! Vaadake kõik, voodrit polegi :)

Käisin kangapoes ka ja ostsin jupi mingit riiet kudumite lahtrist, venitasin ja vaatasin, aga minu käed tõrkusid seda tekile alla õmblemast. Täiesti välistatud oli fliis või kunstkarusnahk või muu seesugune jama, milleks selline sünteetika!?  Võib olla ühel päeval leian ka sobiva voodri, aga praegu on tekk nii. Kudukirjaga sokkidele ja kampsunitele ju ka ei panda voodrit.


  Siin pildil on viga ka näha. Kes näeb? Käsi püsti! Ütlen sosinal, et see on hele halli peal :)
9 kommentarer:

Gerli sa...

Täitsa lõpp kui ilus!

Ingi sa...

Väga hurmav tekk, ilusad rahulikud värvid ja kena muster. Viimistlus on ka täiuslik, mingeid vigu minu silm küll ei märka.

ene sa...

Juba mitmendat korda käin vaatamas :) Imeilus!

Lemmi sa...

See on väga väga armas tekk ja tõesti ei vajagi mingit voodrit. Kui sa paksuse lisamiseks voodrit soovid panna, siis võiks see olla ehk puuvillaveluurist või villa- või puuvillafliisist või sellisest väga pehmest karvakangast nagu puuvillane plüüž(inglise keeles teddy). Mina olen neid voodriks kasutanud.
Parimat
Lemmi

Anneli T sa...

Nii ilusate mahedate värvidega tekk. Ja nii ühtlase korrektse kudumi puhul polegi voodrit vaja. Vigu ma ei märganud, aga tavalselt ütlen väikeste apsude puhul, et need näitavad, et tegemist on käsitööga.

NIPI sa...

Aitäh! Aitäh!
Apsaka avastasin alles siis, kui tekk oli pestud ja kuivas :) Hele halli sees pole lillat täppi, lõnga keerutasin, aga täpist olin üle hüpanud :)
Voodrit mõtlesin ainult sellepärast, et näpud ja varbad lõngajooksu taha ei takerduks.

Iglu sa...

Super ilus tekk! Mina ei ole ka voodri fänn, juhul kui teil siiski tekib soov vooder lisada, siis mina soovitaks kududa samast lõngast, aga ilma on ka väga ilus.
Teie blobi suur fän :)

A-Ly sa...

Hästi armas ja mahe tekk. Ilus töö! Ei saanud mitte vait olla :)

Emmeliine sa...

Ja nüüd vut-vut-vut kõik puuduvat täppi otsima :) Hiiglama ilus tekk- nii malbe, helge ja pastelne. Maarja