fredag 8. november 2013

Sokid


Lõngaost oli hetke emotsioon. Poes olid ühed valmiskootud sokid ja mõtlesin, et tahan ka. Lõngal oli palju värve, liigagi palju ja kirkaid. Teadsin, et kui hakkan kuduma, siis lisan ka mingit mohääri kõrvale, saab pehmem ja mõnusam ja see võttis ka värve poole vähemaks. Kuna ma olen oma elus tervelt kaks paari sokke kudunud, siis mõtlesin, et lähenen asjale teiselt poolt- varbast.

 Varbast alustamine tuli peale kolmandat katset väga kena, kohe nagu päris. Edasi oli natuke igavat kudumist ja siis kasvatasin silmad kannakiilule. Kand lühendatud ridadega tuli ka ilus. Siis kudusin edasi- tagasi kannalakka ja igal real pidin ka võtma kannakiilust juurde ühe silmuse… ühesõnaga segapudru ja minule see koht ilus ei jäänud, augud jäid, proovisin ka mähkida, ikka jäi kuidagi kole…

 Peale seitsmendat katset harutasin üles ja alustasin…
 Eiii, loomulikult mitte säärest, vaid keskelt :D Sest ma ei teadnud, millist säärt ma tahan ja kui pikka. Lõin silmused heegelketile ja kudusin valmis labaosa, seejärel harutasin heegelketi, sain lahtised silmused ja kudusin nii kaua kuni viitsisin ehk nii kaua kui telekas midagi kuulata- vaadata oli.
 Tarkus: kui midagi tahad õppida uut, siis tuleb ilmtingimata valida tume ja kirju lõng ja kui siis veel midagi aru saad, siis tuleb lisada musta mohääri… no siis ei saa enam midagi aru :D

Nendel sokkidel kudusin sääreosa tavaliselt edasi, sest kirjul, karvasel ja tumedal lõngal pole mõtet mingit pitsikirja teha.
 Vardal oli 12 silma, hiljem säärel kasvatasin igale vardale ühe juurde. Vardad 3 bambus, lõng Regia + Plumet 70% super kid mohair 30% poliammide (25g ~ 250 m)

Tütar sai sokid omale, uued on juba alustatud... loodan, et endale :)

2 kommentarer:

Ülle sa...

Suure vaevaga tehtud, aga lõpuks said 5+ sokid! Mohääriga koos kududes tulevad tõesti mõnusalt pehmed, olen ka kirju lõngaga sedasi kudunud. Aga varba poolt kudumise alustamist pole veel proovinud!

Ilusat nädalavahetust Sulle!

NIPI sa...

Aitäh!