torsdag 2. juni 2016

New York City


  New York tervitas meid lämbe palavusega. Turvakontrolli läbimine ja pagasi kättesaamine võttis aega kaks tundi võib olla enamgi, sest ma ei saanud enam üldse aru, kes ma olen, kus ma olen ja kust ma tulen. Küsisime ühe turvatöötaja käest, et kas siin on koguaeg selline hullumaja. Ta vastas, et nii hull ikka pole, aga praegu on maandunud just viis viiesaja reisijaga lennukit.
  Meie ööbimiskoht oli Brooklynis, kasutasime kodumajutus teenust. Korter asus neljandal korrusel ja pool korrust trepist oli katuseterrass vaatega Manhattanile.
  Meil oli kodutöö tegemata selle kohta kuhu minna ja mida vaadata, oli vaid üks kindel reisi eesmärk- ülikooli lõpuaktus ja kõik muu kujunes kohapeal, sest meie reis oli üsna lühike suuremateks plaanideks.
  Järgmisel hommikul võtsimegi sihiks selle, mis paistab terassilt. Manhattan!


New York koosneb viiest linnaosast.  Iga linnaosa on ühtlasi New Yorgi osariigi vastav maakond.. Kõigis linnaosades on sadu eraldiseisvaid piirkondi, millest paljudel on omaenda ajalugu ja iseloom.  Brooklyn, Queens, Manhattan, Bronx ja Staten Island

 • Manhattan (New Yorgi maakond; rahvaarv 2009. aastal hinnanguliselt 1 629 054) on kõige tihedamalt asustatud linnaosa ning seal asuvad Central Park ja enamik linna pilvelõhkujaid. Manhattan on linna rahanduskeskus ning paljude suurkorporatsioonide peakorteri, ÜRO, mitme mõjuvõimsa ülikooli ja paljude kultuuriobjektide asukoht. Manhattani saab üldiselt jagada Alam-Manhattaniks (Lower Manhattan), kesklinnaks (Midtown) ja äärelinnaks (Uptown). Central Park jagab Manhattani põhjaosa idaosaks (Upper East Side) ja lääneosaks (Upper West Side). Pargist põhja pool asub Harlem.

  • Brooklyn (Kingsi maakond; rahvaarv 2 567 098) Long Islandi läänetipus on linna kõige rahvarikkam linnaosa, mis oli iseseisev kuni 1898. aastani. Brooklyni tuntakse tema kultuurilise, sotsiaalse ja etnilise mitmekesisuse, sõltumatu kunstimaastiku, erinevate naabruskondade ning linnaosale tüüpilise arhitektuuripärandi poolest. Samuti on see ainus linnaosa peale Manhattani, kus eksisteerivad eripalgelised kesklinnarajoonid. Linnaossa kuuluvad pikk rannariba ja Coney Island, kuhu 1870. aastatel rajati riigi üks esimesi puhkealasid. (Vikipeedia)

  •  Ega öisel vaatel ka midagi häda polnud! Kõrge punane torn on Empire State Building, see pidavat olema eri päevadel erinevat värvi, aga nägin vaid punast seal viibimise ajal.


    Laeva pealt avanes kena vaade Alam-Manhattanile ja see atraktsioon ei maksnudki midagi :D
     Esimene linnaekskursioon käis pooljoostes, selline õpperetk, et aimu saada, mis kuskil asub ja kuidas metrooliiklus käib. Peatusime vaid põgusalt mõnes kohas. Pildistamisega oli nii nagu oli, ka kõige parema tahtmise juures ühtegi torni terves tükis kaadrisse ei saa.


     Siin kõrval asub 11.septembri memoriaal. Sellest järgmine kord pikemalt, sest meie ekskursiooni siht oli sel korral Time Square.
     Time Square.

     Hüüdnimega "Maailma risttee", üks maailma vilkamaid jalakäiatele mõeldud ristmikke. Rahvast palju, kõigil kuskile kiire, megasuured reklaamid ja veel igasugu karvaseid ja sulelisi, üks tohutu virr-varr :D Ma olen rahuliku maaeluga harjunud vanem prõvva ja mu silmad otsisid vaid hubast välikohvikut, kus rahulikult maha istuda ja kõike seda natuke eemalt jälgida. Jah, sellist kohta sealt ei leia, pinkidega on ka kitsas. Pidin massi sulanduma ja vooluga kaasa minema. Ega kaua ei jaksanudki, mõned ilupildid teemal "mina Ameerikas" ja õige pea võtsime metroo ja öömajale me ära sõitsime.   Ingen kommentarer: